تبلیغات
سایت جامع بهائیت - گنج های طالقان

تبلیغات

کد تبلیغ در اینجا

گنج های طالقان

نویسنده : میکائیل    |   تاریخ : 1396/08/24 20:48

تقلید اتباع یمانی از بهائیت

رهبران و مبلغین بهائی همواره تلاش کرده اند تا با تأویل و تفسیر آیات و روایات در جهت اثبات آئین باطل خود و شبهه افکنی، مسلمانان را به انحراف بکشانند. یکی دیگر از تفاسیر غلط بهائیت بر علائم ظهور قائم، نمایان شدن کنوز ارض در زمان ظهور و تطبیق آن بر مردم طالقان می باشد، که مبلغین بهائی با وقاحت تمام آن را بر بهائیان منطبق می کنند.[1] جالب این است که اتباع احمد الحسن نیز به تبعیت از بهائیت این احادیث شریف را منطبق بر یاران به اصطلاح دستگیر شده خود می دانند.

حجت الاسلام علی فخرآور می نویسد: در پاسخ به تأویل این گونه روایات باید گفت که ...

کنز در لغت به معنای گنج و مال اندوخته شده[2] و كُنُوزِ به معنای «ثروتى كه در زیر زمین دفن شده باشد» است. در روایات متواتره است که تمامی گنج های جهان در اختیار حضرت مهدی ع است و گنج های نهفته در دل زمین و کوه ها و دریاها، اختصاص به حضرت دارد و این یکی از امتیازات زمان حکومت حقّه آن بازمانده حجج الهی است که کسی با او در این امتیاز شریک نیست. چنانچه امام صادق ع در روایتی می فرمایند: «إذا قام قائمنا أهل البیت قسم بالسویة، و عدل فی خلق الرحمن، البرّ منهم، و الفاجر منهم، من أطاعه أطاع اللّه، و من عصاه عصى اللّه و یستخرج التوراة و الإنجیل و سائر كتب اللّه بأنطاكیة، فیحكم بین أهل التوراة بتوراتهم، و بین أهل الإنجیل بإنجیلهم، و بین أهل القرآن بقرآنهم و تخرج الأرض كنوزها من الذهب و الفضة»[3] یعنی هنگامی که قائم قیام می کند، زمین گنج هایش را از طلا و نقره برای او نمایان می سازد.

در روایت دیگر نیز اینچنین آمده است: «ثُمَّ قَالَ الصَّادِقُ ع ثُمَّ یَعُودُ الْمَهْدِیُّ ع إِلَى الْكُوفَةِ وَ تُمْطِرُ السَّمَاءُ بِهَا جَرَاداً مِنْ ذَهَبٍ كَمَا أَمْطَرَهُ اللَّهُ فِی بَنِی إِسْرَائِیلَ عَلَى أَیُّوبَ وَ یَقْسِمُ عَلَى أَصْحَابِهِ كُنُوزَ الْأَرْضِ مِنْ تِبْرِهَا وَ لُجَیْنِهَا وَ جَوْهَرِهَا»[4] حضرت فرمود: مهدی بکوفه برمیگردد و آسمان ملخهای طلائی بر آنها می بارد، همان طور که خداوند در بنی اسرائیل بر ایوب پیغمبر نیز فرود آورد و گنجهای طلا و نقره و گوهر زمین را بیارانش تقسیم می کند.

در روایت دیگر نیز اشاره به همین معنای لغوی می کند: «فی‌ الارض‌ افلاذ كبدها امثال‌ الاسطوان‌ من‌ الذهب‌ و الفضه.[5]» یعنی زمین‌ جگرپاره‌های‌ خود را چون‌ قطعات‌ طلا و نقره‌ بیرون‌ می‌ریزد.

همچنین امام صادق ع می فرمایند: « فحینئذٍ تظهر الارض‌ كنوزها و تبدی‌ بركاتها فلا یجد الرجل‌ منكم‌ یومئذٍ موضعاً لصدقته‌ و لالبره‌ لشمول‌ الغنی‌ جمیع‌ المؤ‌منین.[6]» در آن‌ هنگام، زمین‌ گنجینه‌های‌ خود را برای‌ او آشكار می‌سازد و بركت‌هایش‌ را بیرون‌ می‌فرستد، دیگر انسان‌ برای‌ صدقه‌ و بخشش‌ محلّی‌ پیدا نمی‌كند؛ زیرا بی‌نیازی‌ همهِ‌ مومنان‌ را زیر پَر می‌گیرد.

بنابراین کنوز به معنای گنج است، همانطور که در روایات متعدد به همین معنا آمده است و استعمال آن در معنای دیگر محتاج به قرینه می باشد.


از طرفی روایتی که در آن از طالقان نام برده شده، یکی از شهرهای ایران است که امام صادق ع می فرمایند: «لَهُ كَنْزٌ بِالطَّالَقَانِ مَا هُوَ بِذَهَبٍ وَ لَا فِضَّةٍ وَ رَایَةٌ لَمْ تُنْشَرْ مُنْذُ طُوِیَتْ وَ رِجَالٌ كَأَنَّ قُلُوبَهُمْ زُبَرُ الْحَدِیدِ لَا یَشُوبُهَا شَكٌّ فِی ذَاتِ اللَّهِ أَشَدُّ مِنَ الْحَجَرِ لَوْ حَمَلُوا عَلَى الْجِبَالِ لَأَزَالُوهَا لَا یَقْصِدُونَ بِرَایَاتِهِمْ بَلْدَةً إِلَّا خَرَّبُوهَا كَأَنَّ عَلَى خُیُولِهِمُ الْعِقْبَانَ یَتَمَسَّحُونَ بِسَرْجِ الْإِمَامِ ع یَطْلُبُونَ بِذَلِكَ الْبَرَكَةَ وَ یَحُفُّونَ بِهِ یَقُونَهُ بِأَنْفُسِهِمْ فِی الْحُرُوبِ وَ یَكْفُونَهُ مَا یُرِیدُ فِیهِمْ رِجَالٌ لَا یَنَامُونَ اللَّیْلَ لَهُمْ دَوِیٌّ فِی صَلَاتِهِمْ كَدَوِیِّ النَّحْلِ یَبِیتُونَ قِیَاماً عَلَى أَطْرَافِهِمْ وَ یُصْبِحُونَ عَلَى خُیُولِهِمْ رُهْبَانٌ بِاللَّیْلِ لُیُوثٌ بِالنَّهَارِ هُمْ أَطْوَعُ لَهُ مِنَ الْأَمَةِ لِسَیِّدِهَا كَالْمَصَابِیحِ كَأَنَّ قُلُوبَهُمُ الْقَنَادِیلُ وَ هُمْ مِنْ خَشْیَةِ اللَّهِ مُشْفِقُونَ یَدْعُونَ بِالشَّهَادَةِ وَ یَتَمَنَّوْنَ أَنْ یُقْتَلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ شِعَارُهُمْ یَا لَثَارَاتِ الْحُسَیْنِ إِذَا سَارُوا یَسِیرُ الرُّعْبُ أَمَامَهُمْ مَسِیرَةَ شَهْرٍ یَمْشُونَ إِلَى الْمَوْلَى إِرْسَالًا بِهِمْ یَنْصُرُ اللَّهُ إِمَامَ الْحَقِّ.[7]»

یعنی خداى متعال را گنج هایى است در طالقان كه نه طلاست و نه نقره و درفشى كه از آغاز تا كنون باز نشده و به اهتزاز در نیامده است، این خطه داراى مردانى است كه قلب هاى آنها مانند پاره هاى آهن محكم و نستوه مى باشد نسبت به ذات مقدس خداوند تردیدى در آن قلبها ایجاد نمى شود، شدیدتر از آتش اند اگر بر كوه حمله ور شوند آن را از جاى بر مى كنند با بدست داشتن پرچم، آهنگ هر دیارى كه نمایند آن را ویران و منهدم مى سازند بر اسب هایشان همچون عقاب سوارند، بعنوان تیمن و تبرك زین مركب امام8 را بوسه زده و با دست لمس مى نمایند، آن بزرگوار را پروانه وار در وسط گرفته و بهنگام خطر، آن وجود مقدس را با جان خود حفظ مى كنند. شبها را با مناجات سپرى مى كنند و روز سواران كارزارند. آنان زاهدان شب و شیران روزند. در اطاعت از امام و رهبرشان مطیع تر از كنیزكان نسبت به مولاى خویش اند، درخشندگى آنها مانند چراغهاى پرنور است، مثل اینكه قلبهایشان چراغى از ایمان است. از بیم خدا مى هراسند، شهادت طلب اند و آرزوى كشته شدن در راه خدا را دارند شعار آنان، خونخواهى سالار شهیدان حسین ع است، هنگامیكه به پیش مى تازند رعب و وحشت آنان به مسافت یك ماه راه رفتن در قلبهاى دشمنان جایگزین مى شود، گروه گروه بسوى حضرت روانه مى شوند، خداوند بواسطه این رادمردان امام بر حق را پیروز مى گرداند.

با توجه به مطالب ذکر شده روشن گردید که روایات مورد استناد فوق نمی تواند منطبق بر اهل بهاء و طرفداران مدعی یمانی باشد، زیرا آنها منحرف بوده و ذره ای از صفات این بزرگ مردان در وجود هیچ یک از آنها دیده نمی شود.[1] سهراب، عنایت الله، مبادی استدلال، ص 361-362

[2] قرشی، سید علی اکبر، قاموس قرآن، ج 6، ص 150.

[3] ابن حیون، نعمان بن محمد مغربى‏، شرح الأخبار فی فضائل الأئمة الأطهار علیهم السلام، ج‏3، ص 397.

[4] مجلسى، محمدباقر، بحارالأنوار، ج 53، ص 34.

[5] ینابیع‌ المودة، الباب الثانی و السبعون فی الاحادیث التی ذکرها صاحب مشکاة المصابیح، ص 488.

[6] مفید، الارشاد، ج 2، ص 384.

[7] مجلسى، محمدباقر، بحارالأنوار، ج 52، ص 308.


برچسب ها:گنج های طالقان, احمد الحسن, عباس فتحیه, بهائیت, کشف کنوز, علی فخرآور, محمد جواد چوب تراش,

  |   دیدگاه ها ()

1398/06/17 23:49
Good day! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be ok.
I'm absolutely enjoying your blog and look forward to new posts.
1398/06/17 12:45
Hey there! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.
Is it difficult to set up your own blog? I'm not very techincal
but I can figure things out pretty quick. I'm thinking about
creating my own but I'm not sure where to begin. Do you have any
points or suggestions? Thank you
1398/06/13 15:10
I am sure this article has touched all the internet viewers, its
really really nice paragraph on building up new
webpage.
1398/05/27 18:04
It's going to be end of mine day, but before end I am reading this fantastic paragraph to increase my knowledge.
1398/05/23 00:34
Great post but I was wondering if you could write a litte more
on this subject? I'd be very grateful if you could elaborate a little
bit further. Cheers!
1398/05/4 19:28
It's remarkable to pay a visit this web site and reading the views of all colleagues regarding this piece of
writing, while I am also keen of getting knowledge.
natalielise plenty of fish
1398/04/10 17:08
Heya i am for the primary time here. I came across this board and I to find It truly helpful & it helped
me out much. I hope to give one thing back and help others such as you aided me.
1398/03/22 08:44
Good day! I know this is kind of off topic but
I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form?
I'm using the same blog platform as yours and I'm having trouble finding one?
Thanks a lot!
1398/03/20 11:38

It's going to be end of mine day, except before end I am reading this fantastic article to improve my knowledge.
1398/03/10 02:06
What's up to every one, since I am genuinely keen of reading this blog's post to be
updated on a regular basis. It includes pleasant
information.
1398/02/1 14:20
日本ブランドコピー激安人気新作スーパーコピー最高級偽物専門店!弊社ではブランド ベルト スーパーコピー、ブランド 偽物ベルト取扱い店です
1398/02/1 14:19
ブランド品 スーパーコピー 販売
1398/02/1 14:18
スーパーコピー 激安のTシャツ、バッグ、シューズ、ジーンズ、腕時計などが通販されます。その中には、高い評価を得ている
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

جستجو در عناوین مطالب

تبلیغات

کد تبلیغ در اینجا

نظرسنجی

سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

آمار سایت

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

امکانات


TOOLS SALAVAT

logo-samandehi

نماد اعتماد درگاه Pay.ir